КЗ "ДНЗ № 42 ВМР"
"ПРОЛІСОК"

СТОРІНКА ДЛЯ БАТЬКІВ

СМІШИНКА

Оголошення в дитячому садку:

"Шановні батьки! Не вірте, будь-ласка, всьому,
що розповідає ваша дитина про дитячий садок!
У свою чергу, ми обіцяємо Вам не вірити всьому тому,
що дитина розповідає про Вас".

Дитячий садок: для чого він?

У дитячому садку зростаюча особистість установлює систематичні зв'язки з дорослими і однолітками за межами своєї сім'ї, залучається до різних видів діяльності, оволодіває системою цінностей.

Група дитячого садка має два основних джерела впливу & ‐ це вихователь і самі діти.

Вихователь виступає насамперед джерелом пізнавальної інформації для дитини, моральних вимог, турботи про неї, підтримки і підкріплення її дій та вчинків. Приходить на допомогу, виявляє радість або занепокоєння з приводу її досягнень чи невдач.

Дитяча група — важливий чинник соціалізації зростаючої особистості. Вплив однолітка на дитину не менш значущий за роль дорослого у становленні малюка. Зокрема, зверніть увагу, як неоднаково реагує дитина на одне й те саме зауваження і за змістом, і за інтонацією, залежно від того, хто його висловлює — дорослий чи одноліток. За словами польського психолога Кемпінські, малюк зростає у двох площинах: майже вертикальній, де, з одного боку, перебуває недосяжний напівбог — Дорослий, і в горизонтальній площині, де, з другого боку — він рівноправний партнер-одноліток. Дитячий садок. Для чого він?

Незамінний вплив дитячого садка на самостійну активність дошкільника. Якщо сім'я опікується малюком, то дитячий садок значно більше довіряє йому, надає можливість виявляти власну ініціативу, незалежність, критичність.

Спілкування з дитиною вдома має низку особливостей. І найперше — це абсолютне розуміння батьками жестової мови дитини. За протягнутою дитячою рукою і певним відповідно інтонованим вигуком «У-у!» чи «М-м!» батьки чітко бачать потребу малюка і задовольняють її цілком. Наразі дитина росте з абсолютною впевненістю, що її розуміють. А мамині нарікання на те, що 1,5—2,5-річний малюк майже не говорить, розбиваються об її ж власну готовність зрозуміти свою дитину. Натомість спілкування дитини з вихователями вимагає від неї висловлення своїх бажань, потреб, невдоволення, ставлення до предметів, подій та людей за допомогою слів. Тому постійне спілкування з вихователями і однолітками сприяє розвитку в неї мовлення — важливого засобу взаємодії, основи соціальної поведінки. Щодень дитина удосконалює вміння висловлюватись грамотно, чітко, зрозуміло, виразно, вправляється у вияві мовленнєвих і комунікативних здібностей, засвоює визнані в групі норми поведінки.

Отже, головна перевага дошкільного навчального закладу — це можливість дитини щоденно повноцінно вільно спілкуватися з однолітками! В іграх з дітьми свого віку закладаються основи взаємодії з людьми, розвиваються вміння діяти разом, розуміти інших, допомагати і співчувати їм. Режим дня і дисципліна теж належать до переваг дитячого садка. Усі діти насправді дуже люблять порядок і режим, це батьки привчають їх до вільного плавання». Та й щоденні гарячі сніданки і обіди без домашнього печива, цукерок, сухариків з гамбургерами і жуйками підуть дитині лише на користь. Не секрет, що мами вельми рано привчають малят до фаст-фуду. Окрім цього, дитина, що пройшла через дитячий садок, легше адаптується до шкільного навчання, більше пристосована до умов навчання в школі, зокрема таких:

  • працювати в групі, тобто в одному темпі, заданому дорослим;
  • працювати за інструкцією дорослого;
  • прийняти узагальнене ім'я «діти» і реагувати на нього;
  • вміти налагоджувати стосунки з однолітками і дорослими тощо. Дошкільник, що йде у 1-й клас, оминаючи садок, частіше потерпає від зовнішньо заданих вимог до нього, його діяльності.

Любов батьківська — почуття дорогоцінне, але воно не може замінити собою педагогічного вміння і педагогічної підготовки, якої почасти батьки позбавлені.

 

ДОРОГОЮ ДО САДОЧКА

Вранці батьки поспішають на роботу, а діти — ні..

Для переважної більшості батьків довести дитину вранці до дитячого садка (навіть якщо він розташований поруч з будинком чималою проблемою.

Що вже говорити про ті варіанти, коли дитячий садок розташований в іншому кінці міста, куди добиратися доводиться кількома видами транспорту?

Вранці малюки, які не виспалися, вередують, батьки починають нервувати, лаяти їх. У відповідь, діти ще більше хничуть, сльози котяться градом, а якщо ще й погода підкачала, тоді — тримайся! Кепський настрій на цілий день гарантовано! Як зробити дорогу до дитячого садка веселою й цікавою — і для дітей, і для дорослих?

Беріть ініціативу у свої руки!

Якщо ваша дитина ще зовсім маленька, ініціативу доведеться брати на себе. Повільно плететься ззаду вас — влаштуйте гру Хто швидше добіжить до... того дерева, лавки, зупинки». Забігає далеко вперед — «Допоможи мені, синочку (донечко), обійти (і калюжі (кучугури, ями тощо)». Повірте, спрацьовує. Крім того, і дитини формується почуття відповідальності за іншого, впевненості в тому, що вона вже підросла і може допомогти мамі, татові, бабусі обійти перешкоди або перемогти в забігу. У дитини кепський настрій — розкажіть казку або історію про подорожі гномиків, про те, як зайчик, хом'ячок, лисенятко ходили до школи через небезпечний ліс тощо. Фантазуйте! Якщо дитина доросліша, нехай продовжить розпочату вами історію. Це не лише розвеселить її, а й допоможе розвитку її уяви й мовлення.

Повторюйте вивчені з дитиною віршики, співайте пісеньки або зіграйте в «Буріме»: нехай малюк скаже два слова, що закінчуються на співзвучний склад, а ви придумайте рядки, в яких ці слова римуються. Потім навпаки — ви загадуєте, а дитина «придумує». Наприклад, «бджілка» — «квітка». Один малюк 4-х років склав таке: «Пролетіла бджілка-а-а. І зраділа квітка-а-а!» І нехай спочатку це буде не дуже образно і складно — зате весело! Якщо вам доведеться тривалий час йти пішки, можна використовувати час, проведений в дорозі, з великою користю. Наприклад, помітити кілька кущів і звертати увагу дитини на ті зміни, які з ними відбуваються:

навесні — розпускаються бруньки, потім з'являються листочки; влітку все цвіте; восени — листя жовтіє, сохне і опадає тощо. Потім вдома можна намалювати те, що ви бачите щодня, або вести щоденник спостережень.

Дорогою можна закріпляти з дитиною набуті нею вдома або в садочку знання. Наприклад, якщо дитина недавно ознайомилася з геометричними формами, можна по черзі з нею називати круглі предмети, потім — квадратні. Щойно малюк почав розбиратися в кольоровій гамі — попросіть назвати його предмети певного кольору, але не поспішайте. Нехай малюк засвоїть спочатку один колір, наприклад зелений, і називає предмети тільки ці кольору. За кілька днів — жовтий тощо. Словесний поєдинок.

За нагоди можна пограти з дитиною у «Тварин». Ви називаєте якусь тварину, а дитина у відповідь називає тварину на ту букву на яку ваше слово закінчилося. Наприклад, «вовк — коза». А якщо дитина ще мала, можна просто пограти у «слова» за тими самі правилами, називаючи без обмежень всі предмети, явища і на казкових героїв.

Якщо вам доводиться тривалий час стояти на зупинці в очікуванні транспорту, пограйте у «Фігури». Попросіть дитину показ як стояв би на зупинці зайчик. Нехай стане у характерну для зайчика позу, потім трішки поскаче. Це не тільки пожвавить очікування а й допоможе дитині реалізувати потребу в рухах.      
 

                        

 

Різні цікавинки

Дата народження, пора року, час доби - всі ці умови можуть зіграти важливу роль у формуванні та розвитку кожної людини, починаючи з дитинства. Ця область ще далеко не повністю вивчена, тому сприймати інформацію краще трохи скептично.

З давніх часів існує теорія про те, що все в світі пов'язано і обумовлено стихіями природи, які присутні скрізь. З них виділяють чотири головні - Вода, Повітря, Земля,

Стихія Вогню і люди, яким вона близька - енергійні, активні, діяльні. Знаки Зодіаку, які відносяться до цих стихій - Овен, Лев і Стрілець.

Стихія Землі дає силу і життя всьому, вона дуже сильна і багатогранна, тому не дарма астрологи відносять до цієї стихії такі знаки, як Телець, Діва і Козеріг.

Стихія Повітря дарує людям здатність мислити творчо та неординарно. До неї відносяться знаки Близнюки, Терези і Водолій.

Стихія Води - стихія мудрість і знання. Рак, Скорпіон і Риби відрізняються саме такими якостями.

Що скажуть зірки?

Стихії стихіями, але не тільки вони визначають характер вашого малюка. Давай подивимося на кожен знак окремо.

Овни

Овни - справжні непосиди. Вони полюбляють рухливі ігри, їм необхідно віддавати частину своєї енергії. Тому заохочуйте їхнє бажання займатися спортом, бігати в парку, ходити пішки. Кімната овна повинна бути завжди в яскравих тонах, щоб він почував себе добре. Діти-овни завзято прагнуть усе робити самостійно, без допомоги дорослих (тримати пляшечку з молоком, годувати себе, «подорожувати» навколо стола чи дивана). Подібну самостійність батькам варто неодмінно заохочувати, однак, поки діти маленькі, завжди будьте поруч із ними, щоб при необхідності прийти на допомогу.

 

Тельці

Діти-тельці - дуже вперті створіння, які до того ж усьому віддають перевагу рутині. Їм доволі важко пристосуватися до змін у житті, тому батьки повинні завжди завчасно готовити дітей до перемін, поступово знайомлячи їх із чимсь новим. Тельці дуже люблять комфорт, тому постарайтеся створити їм сприятливі комфортні умови у квартирі. Вони дуже люблять тварин, тому не дивуйтеся, якщо ваша дитина раптом одного чудового дня притягне додому з двору кота або собача й буде вмовляти вас залишити їх у хаті.

 

Близнюки

Діти-близнюки мають гострий розум і дуже кмітливі. Їх завжди необхідно чимось зайняти. Частіше читайте їм уголос, але при цьому оточіть дитину іграшками, щоб вона могла водночас і слухати, і гратися. Близнюки від природи дуже допитливі, тому вони будуть просто атакувати вас різними запитаннями. Завдання батьків - завжди знаходити час для відповідей на запитання своїх допитливих дітей і мати терпіння. Близнюки - базіки, можливо, тому вони починають говорити раніше від своїх ровесників інших знаків зодіаку.

 

Раки

Діти, народжені під даним знаком зодіаку - милі, ніжні й дуже ранимі створіння, у них протягом усього життя буде присутній сильний зв’язок з матір’ю, тому будь-яке розставання з нею, особливо в дитинстві, буде сприйняте дуже болісно. Щоб заспокоїти маленьких раків, вистачить просто обійняти їх, погладити по голові, поцілувати. Дитяча кімната повинна бути витримана в спокійних пастельних тонах. Раки - «домашні» діти, тому їм подобаються всі ігри, пов’язані з домом і родиною. Діти-раки - дуже добрі створіння, щоб зберегти цю природну якість, батьки повинні з малих років навчити дитину ділитися й допомагати іншим.

 

Леви

Леви - радісні й чарівні створіння. Вони люблять із дитинства бути в центрі уваги, тому будьте готові до постійних звуків (белькотіння, гигикання  і т.п.), за допомогою яких вони привертають вашу увагу, поки не навчаться як слід говорити. Батькам варто заохочувати ці лідерські якості дитини, однак не перестарайтеся Навчіть малюка ділитися з іншими, щоб той не виріс егоїстом. Левенята — це артисти від природи, які володіють гарною уявою й творчими здібностями. Допомагайте дітям розвивати їхній талант за допомогою фарб, пластиліну, глини та ін., разом придумуйте казки, різні історії, щоб розвивати їхню уяву.
 

Діви

Діви від природи дуже стримані, винахідливі й працьовиті, вони з дитинства прагнуть мати успіх у житті. Найголовніше  - допомогти дітям навчитися ставити мету й досягати її за допомогою різних рольових ігор. Маленькі діви часто бувають вередливими  до їжі, тому їхнє меню найкраще урізноманітнювати ще з дитинства. Діви люблять чистоту й порядок, вони некомфортно будуть почувати себе в дитячій кімнаті, де розкидані іграшки й речі. Вони також не можуть терпіти брудний одяг, тому будьте готові відразу ж переодягти дитину, як тільки вона забрудниться.

 

Терези

Терези  - чарівні створіння, які привертають увагу всіх без винятку. Для терезів дуже важливе спілкування, тому надавайте дитині ще змалку можливість спілкуватися з однолітками, дітьми у дворі, а також із дорослими. Ці діти здобувають авторитет задовго до того, як підуть у школу, завдяки товариськості й внутрішній чарівності. Вагам важливо давати зрозуміти, що їх люблять і цінують. Їм подобається танцювати, тому сміливо можете віддавати їх у танцювальну школу.

 

Скорпіони

Скорпіони - дуже чуттєві створення. Вони з дитинства здатні прочитати ваші емоції за вашим виразом обличчя й відповісти на них. З цієї причини рекомендується стримувати гнів та інші негативні почуття в присутності дітей. Маленькі скорпіони наполегливо шукають свій власний шлях у житті, і батькам потрібно мати велике терпіння, щоб спрямовувати своїх дітей у потрібне русло. Скорпіончики розгублюються у великій компанії й стають трохи заляканими. Батьки повинні всіляко давати зрозуміти дитині в такі моменти, що вона перебуває в безпеці і її завжди захистять.

 

Стрільці

Стрільці - оптимістичні, товариські й допитливі натури. Вони з радістю приймають ваші правила гри й кидаються стрімголов у дослідження нової території, гри чи іграшки. Вони швидко зацікавлюються  й  так само швидко втрачають інтерес, тому їм потрібно увесь час пропонувати щось нове. Батькам рекомендується читати цим дітям пригодницьку літературу, щоб їх зацікавити.

 

Козероги

Козероги - це розумні, милі й трохи ідеалістичні натури. Про дітей-козерогів часто говорять, що вони за своїм розумом відразу народилися старичками і «молодіють» тільки з роками. Вони наполегливі й дуже виконавські. Козероги — дещо химерні створіння, однак загалом поводяться належним чином. У них є одна проблема — їх необхідно вчити, як потрібно розслаблюватися  і відпочивати.

 

Водолії

Всі маленькі водолійчики - це бунтарі, які бажають усе робити по-своєму. Щоб водолійчики не виявляли своїх бунтарських якостей, їм необхідно надавати певну волю в діях: дозволяти бігати по галявинах, гребтися  в пісочниці, самостійно вибирати гардероб і з якою іграшкою сьогодні лягати спати (щоб розвивати індивідуальність!), пізнавати світ через збирання камінчиків, паличок, жолудів і каштанів. Діти даного знака зодіаку дуже кмітливі, швидко схоплюють нову інформацію й часто трохи випереджають у розвитку своїх однолітків. Тому батькам рекомендується регулярно знайомити дітей з новими книжками, іграшками, іграми, які б увесь час розвивали дитину.

 

Риби

Рибки - всі за натурою дуже емоційні й вразливі особи, які швидко реагують на оточення, помічаючи всі його особливості. Щоб діти відчували себе комфортно, батькам необхідно оточити їх ласкою і турботою. Крім того, сам дім повинен бути затишним і теплим, у ньому рибки мають почуватися захищеними. Риб можна заспокоїти за допомогою колискової, легкого масажу, класичної музики, однак також легко і вивести з рівноваги за допомогою голосної музики й шуму в будинку. Батьки, які виховують дітей-риб, повинні пам’ятати про те, що ті просто обожнюють купатися у ванні, басейні, з цієї причини в них обов’язково має бути достатньо іграшок, з якими вони могли б разом плавати у воді.

 

Кожен знак Зодіаку надає характеру дитини

неповторні особливості. Батькам можна побажати

тільки навчитися їх розпізнавати й цінувати.

 

Логін: *

Пароль: *