КЗ "ДНЗ № 42 ВМР"
"ПРОЛІСОК"

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА В УМОВАХ КАРАНТИНУ

12 березня 2020 року в Україні запроваджується карантин для усіх закладів освіти.

 Педагоги закладу створили свої Viber-групи, у яких надають індивідуальні консультації, рекомендації для батьків і дітей. Для дітей проводять заняття із використанням інтернет-ресурсів.

Згідно свого розробленого індивідуального плану педагоги займаються самоосвітою, готують методичний матеріал для подальшої роботи.

Шановні батьки, пропонуємо для вас і ваших дітей декілька цікавих сайтів:

Математика для дошкільнят.

https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/

Скоромовки для дітей

https://www.moirebenok.ua/materialy-na-ukrainskom-yazyke/rozvivayemo-diktsiyu-45-skoromovok-dlya-ditej-vid-2-rokiv/

Незвичні способи малювання

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

123456

Як розважити дітей під час карантину

123654

Консультація для батьків «18 розвиваючих ігор на кухні»

На кухні можна не тільки готувати і приймати їжу, але і знайти багато способів для розвитку і розваги Вашого малюка.
Не дивно, що кухня так вабить до себе дитину: стільки всього нового, незрозумілого і цікавого! Різні запахи, продукти, предмети, якими найчастіше грати якраз і не можна. Давайте використаємо інтерес дитини в педагогічних цілях.

В які ігри можна грати на кухні?

1. Що і чим пахне

Звертайте увагу малюка на те, як пахне той чи інший продукт в сирому вигляді і після приготування, який аромат у яблука і апельсина, чим пахне молоко або свіжий хліб. Також із запахів, який кружляє в кухні, можна відгадувати, що саме зараз готується на плиті.

2. Відгадай на смак

Запропонуйте малюкові, закривши очі, спробувати різні продукти. Крім назв продуктів нехай потренується в описі смаків - кисле, солодке, гостре, солоне гіркувате.

3. Все червоне

Шукайте на кухні продукти і предмети певного кольору. За цією ж ознакою можна шукати все кругле або квадратне, велике або маленьке, їстівне чи ні (знаєте як багато на кухні того, що їсти не можна ?!).

4. Вода і лід

Проведіть експеримент: налийте воду в ємність і поставте в морозилку. Дитина буде приємно здивована, коли побачить, що вона замерзла. Точно так же необхідно розморозити лід назад.

Перед заморожуванням можна крапнути у воду фарбу або харчовий барвник, і тоді ви отримаєте лід різного кольору.

5. Що так гримить?

У стаканчики від йогурту або непрозорі маленькі баночки насипте різну крупу: горох, рис, пшоно, цукор, сіль і т.п. Крім різних звуків, які самі по собі подобаються дітям, можна відгадувати, що конкретно зараз шумить.

6. Звідки це до нас прийшло?

Ігри корисні для розширення кругозору і розвитку мови: розкажіть дітям історію походження тих чи інших продуктів. Звідки на стіл потрапляє молоко, яйця, як роблять хліб і вирощують гречку. Хто збирає лавровий лист, що таке куркума і де росте кава?

7. Солоне тісто

Один з найулюбленіших дитячих матеріалів для ліплення. Приготуйте на кухні невелику кількість тіста, щоб малюк завжди міг зайнятися цікавою справою, поки Ви зайняті своїм.

8. З чого складається?

Що у вас сьогодні на обід: гороховий суп, їжачки і овочевий салат? Нехай малюк розповість, з яких саме інгредієнтів зроблено ту чи іншу страву.

9. Своє, рідне.

Не зовсім гра, швидше за ігровий прийом, що допомагає розвивати відповідальність і почуття значимості у дитини. Заведіть на кухні тільки її, особисті рушник, прихватку, фартух і ковпак (або косинку). Якщо дитина достатньо доросла визначте їй ділянку на кухні, за порядком на якій вона повинна стежити. Наприклад, протирати ручку холодильника або прибирати крихти зі столу, поливати квіти або стежити за тим, коли закінчується цукор і сіль. 

10. Герой дня!

Виберіть сьогоднішнього «героя дня», наприклад картоплю і назвіть всі способи, якими її можна готувати (варити, смажити, тушкувати, а ось сирою їсти не можна).

11. Порахуємо!

Попросіть дитину дістати вам 2 яблука і 1 моркву, 4 головки цибулі і 3 помідори. Можна дати малюкові завдання відрахувати з банки або якоїсь ємності, певну кількість макаронів. Така гра допоможе дитині освоїти рахунок.

 12. Де яблуко?

Використовувати можна будь-який предмет. Покладіть його на кухні на чільне місце, а дитина нехай скаже - предмет НА столі або ПІД ним, НА холодильнику або ВСЕРЕДИНІ, що ЛІВОРУЧ від яблука, а що ПРАВОРУЧ.

Так само, малюк може класти предмет у вказане вами місце - НА пральну машинку, ПІД стілець, ПОРУЧ з підвіконням.

Ця гра допомагає вивчити прийменники і вчить орієнтуватися в просторі.

13. Назви ласкаво!

Продовжуємо розвивати мову: кожен предмет на кухні потрібно назвати ласкаво: хліб - хлібець, сир-сирок, сирочок, огірок-огірочок і т.п.

14. Для чого цей предмет?

По черзі називайте дитині різні предмети на кухні, а вона нехай розповідає, для чого вони потрібні. Наприклад, сковорода - смажити, тушкувати; друшляк - зливати макарони, мити овочі, фрукти; заварний чайник - заварювати чай і. т.п.

15. Гра у Попелюшку

Запропонуйте дитині розкласти по окремих ємностях, зсипані в одну чашку макарони різних форм, квасолю, горох. Гра розвиває дрібну моторику, увагу, посидючість і спостережливість. Тільки не зсипте занадто багато матеріалу і не захоплюйтеся дрібної крупою, такий як рис, гречка, пшоно.

16. Приходьте до нас на чай

Привчаємо дитину зустрічати гостей, формуємо вміння правильно поводитися за столом і прищеплюємо хороші манери - накрийте на стіл і «почастуйте» її іграшки, плюшевих ведмежат і ляльок.

17. Солодке справа!

Якщо до приготування складних страв не завжди можна пустити дитину, то допомогти приготувати печиво - запросто. Вже з вирізанням фігурок з тіста за допомогою спеціальних формочок впорається практично будь-який малюк. А ще ж можна розгортати тісто, стежити за часом поки печиво печеться, і знімати пробу з готових солодощів.

18. Прибирання!

Якщо є така можливість, влаштуйте на кухні легкий безлад - переплутайте ложки з каструлями, пластиковими контейнерами, коробками для яєць, а дитина нехай сама або з невеликою Вашою допомогою розкладе все по своїх місцях, а заодно і підбере до кожної каструлі свою кришку.

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *