КЗ "ДНЗ № 42 ВМР"
"ПРОЛІСОК"

ІСТОРІЯ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Є на планеті дороге серцю місце – дитячий садочок «Пролісок». Бо саме тут бере початок історія маленької дитини. Кожного ранку, мов крихітні гомінливі струмочки, зливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди діти. І так багато років…Обличчя… Обличчя…, але дитячий садок пам’ятає усіх.

Будівельники старались,

Довго з цим садочком грались.

Получився теремок -

Сорок другий дитсадок!

Дитячий садочок № 42 був побудований для дітей співробітників радіолампового заводу. Історія дошкільного навчального закладу,  розташованого в місті Вінниця по провулку Карла Маркса, 9, починається з 28 грудня 1971 року, коли вперше в його стінах пролунав дитячий голосок. А до того була кропітка, напружена праця персоналу дошкільного закладу: завозилися меблі, посуд, іграшки, висаджувалися зелені насадження. З моменту відкриття колектив очолила завідуюча Бєда Олександра Петрівна – вимогливий керівник, вмілий організатор. Керувала вона закладом 6 років. В перші роки функціонування дитячого садка всім колективом була проведена велика робота по накопиченню та зміцненню матеріальної бази. Поруч з досвідченою завідувачкою почали свій педагогічний шлях методист закладу Широченко Лідія Василівна та медичні сестри Миронінко Лариса Сергіївна, Ободянська Світлана Дмитрівна

В дитячому садку функціонувало 12 вікових груп. Дитячий заклад став другою домівкою для 282 дітей раннього та дошкільного віку. Батьки зі спокійним серцем вели сюди дітей, бо знали: нагодують, доглянуть, навчать.

З 1978 по 1982 р.р. заклад очолювала Куриленко Зінаїда Констянтинівна – людина з багатим педагогічним та управлінським досвідом, з умілими руками та золотим серцем. 

З 1982 по 1986 рік вдумливий керівник, досвідчений педагог Резніченко Лідія Іванівна згуртувала біля себе колег – однодумців, які своєю діяльністю робили все для того, щоб дітлахам було весело і комфортно в свойому «Проліску», а батьки без хвилювання йшли на роботу.

Вихователі неодноразово нагороджувались почесними грамотами, дипломами і матеріальними заохоченнями. Справу розпочату Лідію Іванівною продовжили завідуючі:

  • з 1987 – 1993 рік Широченко Лідія Василівна
  • з 1993– 2000 рік Москалець Тетяна Йосипівна
  • з 2000 – 2002 рік Сокиринська Ніна Дмитріївна
  • з 2002 – 2003 рік Голубєва Дана Ярославівна
  • З листопада 2003 року і дотепер на посаді завідуючої працює Жаркова Тетяна Семенівна.

1 вересня 1994 року заклад був переданий в комунальну власність міста.

За роки існування дошкільний заклад виховав і випустив в широкий світ не одну тисячу своїх малят як пташенят з рідного гнізда. А тепер вони ведуть в садочок своїх дітей – життя продовжується.

Колектив дошкільного закладу стабільний, творчий, дружний, плинності кадрів не спостерігається. Більше 25 років в закладі працюють вихователі: Панасюк Валентина Петрівна, Моргун Валентина Павлівна. Знання, досвід, душу і серце колектив закладу віддає дітям, педагоги сіють зерна доброти і любові до всього сущого на землі.

Сьогодні дитячий садок відвідують 386 дітей, це складає 12 вікових груп:

  • Група раннього віку – 3
  • Група дошкільного віку –9

Найважливіше завдання дошкільного закладу – це зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця, використовуючи різноманітні форми і методи  роботи з дітьми.   Дошкільний заклад бере активну участь в різних професійних конкурсах. При постійній підтримці батьків, громадськості, спонсорів дитячий садок оновлюється, осучаснюються інтер’єри, поповнюється навчально-методичне забезпечення.

Колектив педагогів КЗ "ДНЗ №42 ВМР" обрав свій шлях за покликанням душі. Педагоги працюють стабільно і творчо. Використовують нові методики, нетрадиційні підходи, новітні технології. У здійсненні навчально-виховного процесу, несуть світло, тепло і любов свого серця дітям.

 

Логін: *

Пароль: *